20180419

Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
Organizator: Forum for European Journalism Students
MEDIA SOCIAL RESPONSIBILITY, Kraków April 19-24 2018

Postępująca mediatyzacja sfery publicznej, relatywizacja prawdy i intensyfikacja nieetycznych zachowań w przestrzeni komunikacyjnej – z tymi zagadnieniami zmierzą się uczestnicy dorocznego kongresu Forum for European Journalism Students, który będzie obradował między 19. a 24. kwietnia b.r. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ pod hasłem „Media Social Responsibility”.

FEJS International jest międzynarodową organizacją typu non-profit, z ponad trzydziestoletnią tradycją, utworzoną w celu wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia wśród europejskich studentów dziennikarstwa i początkujących praktyków zawodu. Do jej podstawowych zadań należy promowanie ponadnarodowych interakcji wśród członków, rozwijanie ich kapitału społecznego i kształtowanie ram edukacyjnych służących poprawie zawodowych umiejętności.

W ubiegłych latach przedstawiciele Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ reprezentowali swoją jednostkę podczas spotkań zorganizowanych na Uniwersytecie Kolońskim (2014), Uniwersytecie Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach (2015) oraz Uniwersytecie Turyńskim (2016 ).

Kongres „Media Social Responsibility” będzie pierwszym wydarzeniem FEJS odbywającym się w Polsce. Został objęty patronatem honorowym Dziekana WZiKS, p. prof. UJ, dr hab. Piotra Jedynaka, Prezydenta Miasta Krakowa, p. Jacka Majchrowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, p. Jacka Krupy oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Archiwum Wydarzeń

18.05.2018
Adam Zagajewski - ur. w 1945 r., poeta, eseista i prozaik. Jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy na świecie.
więcej o PISANIE WIERSZY W DZIWNYCH CZASACH - Adam Zagajewski, wykład otwarty - 23 maja 2018

Forum Ujotum z Wojciechem Mannem - 15 maja 2018

14.05.2018
Gościem czwartego spotkania z cyklu Forum Ujotum będzie Wojciech Mann, dziennikarz, aktor i autor tekstów. Znany przede wszystkim z licznych audycji w Polskim Radiu, telewizyjnego talk-show "Mann do Materny, Materna do Manna" oraz programu muzycznego "Szansa na sukces".
więcej o Forum Ujotum z Wojciechem Mannem - 15 maja 2018

20.04.2018
Ta inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do studentów kierunku Marketingu i komunikacji marketingowej aktualnie studiujących jednak chcemy ją poszerzyć o studentów zaprzyjaźnionych uczelni krakowskich.
więcej o III Dydaktyczno-Naukowa Konferencja Plakatowa - "KOMUNIKACJA RYNKOWA, CZYLI JAK SIĘ PROMUJĄ WSPÓŁCZESNE PRZEDSIĘBIORSTWA? - 8 czerwca 2018

Komunikowanie i media w dialogu obywatelskim - 17-18.05.2018

13.04.2018
Celem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Komunikowanie i media w dialogu obywatelskim" jest stworzenie platformy debaty dla wszystkich stron zaangażowanych w dialog obywatelski. Organizatorów interesuje przede wszystkim komunikacyjny aspekt dialogu obywatelskiego, wymiana doświadczeń oraz rezultatów badań nad rolą mediów w dialogu i w debacie publicznej. W dyskusji będzie zwrócona szczególna uwaga na aspekt współpracy międzysektorowej.
więcej o Komunikowanie i media w dialogu obywatelskim - 17-18.05.2018

Konferencja "Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój" - 16.04.2018

13.04.2018
Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zapraszają na konferencję "Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój", organizowanej w ramach XI Krakowskich Dni Integracji. Wydarzenie objął patronatem honorowym rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Konferencja "Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój" - 16.04.2018

12.04.2018
W imieniu Instytutu Spraw Publicznych UJ serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów WZiKS na seminarium naukowe, w ramach którego doc dr Malin Gawell z School of Social Sciences (Sodertorn University), zaprezentuje referat pt.
„Entrepreneurship, Leadership and the Art to Write (Hi)story”.
Seminarium odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2018 r. w godz. 11.30-12.30 w sali 0.102.
więcej o Seminarium naukowe „Entrepreneurship, Leadership and the Art to Write (Hi)story” - 24 kwietnia 2018

06.04.2018
więcej o MEDIA SOCIAL RESPONSIBILITY, Kraków April 19-24 2018

RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

28.03.2018
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju
oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
życzą

Dziekan i Prodziekani WZiKS UJ
więcej o RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

26.03.2018
Nawiązując do tradycji Ogólnopolskich Konferencji Instytutów i Katedr Turystyki i Rekreacji Państwowych Szkół Wyższych pragniemy poinformować, że dwa krakowskie podmioty: Katedra Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Zakład Zarządzania w Turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego mają zaszczyt zorganizować w Krakowie kolejną, VI Konferencję w dniach 22-23.10. 2018.
więcej o VI Ogólnopolska Konferencja Katedr i Zakładów Turystyki i Rekreacji Państwowych Szkół Wyższych - 22-23 października 2018

21.03.2018
Koło Naukowe Managerów Sportu UJ zaprasza na 5. konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich pasjonatów sportu i biznesu sportowego. Konferencja łączy w sobie dwie perspektywy: spojrzenie praktyków i ekspertów (zaproszonych jako prelegentów) oraz wizję młodych ludzi.
więcej o Młodzi o Sporcie 2018. Sportowe projekty - od pomysłu do realizacji - 25.04.2018