Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie - 24-27.05.2017

Data: 24.05.2017 - 27.05.2017
Witryna internetowa: festiwalnauki.up.krakow.pl

XVII edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem "W zgodzie z naturą", a patronem został światowej sławy naukowiec Walery Goetel, jedyny Polak, który otrzymał nagrodę im. Van Tienhovena - najwyższe na świecie wyróżnienie w dziedzinie ochrony przyrody.

Tradycja organizacji tej imprezy sięga 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy, z okazji 600-lecia Odnowienia Akademii Krakowskiej, został zorganizowany przez Uniwersytet Jagielloński. W ciągu kilkunastu lat istnienia Festiwal Nauki i Sztuki (nazwa obowiązująca od tego roku) stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń popularnonaukowych, organizowanych w samym sercu Krakowa.

Impreza ta stwarza szansę bezpośrednich spotkań czy też dyskusji z naukowcami i studentami oraz daje również możliwość zaprezentowania różnych form działalności artystycznej. Widowiskowa forma prezentacji „na żywo” atrakcyjnych doświadczeń, pokazów laboratoryjnych i warsztatów przybliża naukę widzom - głównie młodym - i zachęca do jej zgłębiania.

Najważniejsze wydarzenie Festiwalu Nauki i Sztuki stanowi corocznie Festyn Nauki (25–27 maja) zlokalizowany w namiotach na Rynku Głównym oraz na dziedzińcu Collegium Medicum UJ, przy ul. św. Anny 12 (Collegium Nowodworskiego). www.festiwal.cm-uj.krakow.pl

Program Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie: festiwalnauki.up.krakow.pl/program-festiwalu

W programie zaplanowano także możliwość zwiedzania wybranych obiektów oraz uczestnictwo w specjalnie przygotowanych wykładach, warsztatach itp.

Pliki do pobrania
Program wydarzeń na Uniwersytecie Jagiellońskim

Instytut Spraw Publicznych

Instytut Spraw Publicznych UJ w tym roku obchodzi swoje okrągłe 20 urodziny! Z tej okazji w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie przygotowaliśmy  wiele atrakcji.

Z Kołem Naukowym FOCUS działającym w naszym Instytucie będzie można dowiedzieć się jak segregować śmieci, jak stworzyć coś z niczego, zbudować własny ekologiczny dom, poznać polską przyrodę i ciekawe miejsca w Krakowie. Dowiedzieć się będzie można również jak długo rozkładają się wyrzucone śmieci, a dla odważnych zdradliwe koło fortuny i gra o cenne nagrody.

Z kolei Koło Naukowe Meritum przygotowało wyjątkowy konkurs -„Smok kontra Smog”, w którym uczestnicy za pomocą koła fortuny będą losować pytania dotyczące sposobów walczenia ze zjawiskiem smogu w Polsce i na świecie. Dodatkowo każdy kto odwiedzi nasze stanowisko na Rynku w Krakowie będzie mógł stać się współtwórcą 20postulatów wzywających do odpowiedzialności za środowisko naturalne.
----------------------------------------------------------------
Dodatkowo zapraszamy Państwa również na dwa ciekawe wykłady, które popołudniu odbędą się na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

"Biznes a prawa człowieka" - mgr Joanna Szymonek
godzina 17.00 - 17.45

„W poszukiwaniu równowagi w życiu i otaczającej rzeczywistości” - mgr Ewelina Góral
godzina 18.00–19.30

Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej,
ul. prof. S. Łojasiewicza 4
sala 3.201
----------------------------------------------------------------
Od 10.00 do 17.00 - ISP na Rynku Głównym w Krakowie

Od 17.00 do 19.30 Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej - otwarte wykłady

Zapraszamy serdecznie.


Dodatkowe informacje: Małgorzata Lisowska malgorzata.lisowska@uj.edu.pl

 

Wydarzenia zakończone