wydarzenia, konferencje, komunikaty dziekanatu i doktorantów

Warto zobaczyć

WZiKS = jeden Wydział, wiele możliwości!

kwiecień 2018

20180419

MEDIA SOCIAL RESPONSIBILITY, Kraków April 19-24 2018

Data: 19.04.2018 - 24.04.2018
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
Organizator: Forum for European Journalism Students
MEDIA SOCIAL RESPONSIBILITY, Kraków April 19-24 2018

Postępująca mediatyzacja sfery publicznej, relatywizacja prawdy i intensyfikacja nieetycznych zachowań w przestrzeni komunikacyjnej – z tymi zagadnieniami zmierzą się uczestnicy dorocznego kongresu Forum for European Journalism Students, który będzie obradował między 19. a 24. kwietnia b.r. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ pod hasłem „Media Social Responsibility”.

FEJS International jest międzynarodową organizacją typu non-profit, z ponad trzydziestoletnią tradycją, utworzoną w celu wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia wśród europejskich studentów dziennikarstwa i początkujących praktyków zawodu. Do jej podstawowych zadań należy promowanie ponadnarodowych interakcji wśród członków, rozwijanie ich kapitału społecznego i kształtowanie ram edukacyjnych służących poprawie zawodowych umiejętności.

W ubiegłych latach przedstawiciele Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ reprezentowali swoją jednostkę podczas spotkań zorganizowanych na Uniwersytecie Kolońskim (2014), Uniwersytecie Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach (2015) oraz Uniwersytecie Turyńskim (2016 ).

Kongres „Media Social Responsibility” będzie pierwszym wydarzeniem FEJS odbywającym się w Polsce. Został objęty patronatem honorowym Dziekana WZiKS, p. prof. UJ, dr hab. Piotra Jedynaka, Prezydenta Miasta Krakowa, p. Jacka Majchrowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, p. Jacka Krupy oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.