Wymogi redakcyjne

  1. Redakcja przyjmuje do publikacji teksty w języku polskim i angielskim o charakterze naukowym, poświęcone teoretycznym i praktycznym aspektom zarządzania oraz informacje na temat związków nauk o zarządzaniu z praktyką w formie artykułów naukowych do 13 stron
  2. Tekst napisany w edytorze tekstów i zapisany w formacie .rtf lub .doc. Tekst dostarczyć należy pocztą elektroniczną lub na płycie CD (DVD) na adres redakcji. Do tekstu należy dołączyć: oświadczenie dotyczące praw autorskich oraz zgody na opublikowanie pracy; dane do kontaktu: pełne imię i nazwisko, tytuł naukowy (zawodowy) lub stopień naukowy, miejsce pracy z adresem i telefonem, adres i telefon do korespondencji, adres e-mailowy oraz krótką notkę o sobie, a także oświadczenie, że nadesłana praca nie była dotąd ogłoszona drukiem i nie została złożona w innej redakcji.
  3. Artykuły naukowe powinny zawierać następujące, jasno wyodrębnione części: wstęp przedstawiający określenie celu i opis stosowanych metod, stan badań na dany temat, wyniki uzyskane przez autora, ich analiza i dyskusja, uwagi końcowe.
  4. W tekście należy zastosować czcionkę Times New Roman 12. Ilustracje i tabele (czcionka Times New Roman 8) należy zamieścić na oddzielnych stronach, w tekście wskazując miejsce, w którym mają być zamieszczone (powinny one być również dostępne w osobnym pliku graficznym).
  5. Zachować należy następujący układ artykułu:
    • Strona tytułowa: tytuł naukowy, imię, nazwisko autora (ów), jego (ich) afiliacja
    • Streszczenie w języku polskim (300 znaków)
    • Tytuł i streszczenie w języku angielskim (300 znaków)
    • Słowa kluczowe w języku polskim (maksymalnie pięć)
    • Słowa kluczowe w języku angielskim (maksymalnie pięć)
    • Przypisy merytoryczne należy ograniczyć do minimum i zamieścić u dołu strony, na której występują.
    • Odnośniki do literatury należy umieszczać w tekście w postaci: [nazwisko autora/autorów cytowanej pracy, rok jej wydania i – w przypadku zamieszczenia dosłownego cytatu – numer cytowanej strony].
    • Bibliografia w porządku alfabetycznym (obejmująca wyłącznie cytowane pozycje):

      • nazwisko i pierwsze litery imienia autora, rok wydania (w nawiasie), tytuł (kursywą), wydawnictwo, miejsce wydania, według modelu:
      • ojciechowski W. (1997), Samorząd terytorialny w warunkach gospodarki rynkowej, PWN, Warszawa
      • w przypadku prac zbiorowych: nazwisko i pierwsze litery imienia autora, rok wydania (w nawiasie), tytuł (kursywą) - [w]: autor, ew. redaktor, tytuł książki (kursywą), wydawnictwo, miejsce wydania, według modelu: Korzeniowski K. (1991), Psychospołeczne uwarunkowanie zachowań wyborczych, [w:] K. Skarżyńska (red.), Wybory i narodziny demokracji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, Scholar, Warszawa
      • w przypadku druku w czasopiśmie: nazwisko i pierwsze litery imienia autora, rok wydania (w nawiasie), tytuł (kursywą), tytuł czasopisma (w cudzysłowie), numer, numer porządkowy, według modelu: Sicinski A. (1971), O idei społeczeństwa obywatelskiego, „Wiedza i życie", 6 (28)
      • dokumenty programowe: tytuł (kursywą), rok wydania (w nawiasie), podmiot/instytucja opracowująca, miejsce wydania, według modelu: Strategia Rozwoju Krakowa (2005), Urząd Miasta Krakowa – Wydział Strategii i Rozwoju Miasta, Kraków.